Türkiye Cumhuriyeti

Nürnberg Başkonsolosluğu

Bilgi Notları

Başkonsolosluğa Ulaşım, 19.04.2009

Harita için:
(http://www.t-info.de/map/application?origin=switch-portal.jsp&event=bea.portal.framework.internal.refresh&pageid=Map&portal.content_id=30200&portal.object_id=mapview&command=generate_map)

Başkonsolosluğumuz Nürnberg’in “St.Peter” semtinde olup, “Peterskirche” kilisesinin yakınında bulunmaktadır.

Araba ile:
Kuzeyden gelirken, A3 otoyolundan Erlangen’den sonra A73 otoyoluna geçiniz. Nürnberg-Zentrum istikametini takip ederek “An den Rampen” kavşağına ulaşınız. Anılan kavşaktan doğrudan “Landgrabenstrasse”, “Wölckernstrasse”, “Harsdörferstrasse” caddelerini takip etmek suretiyle Başkonsolosluğumuzun bulunduğu, “Harsdörferstrasse-Regenburger Strasse-Hainstrasse” kavşağına ulaşabilirsiniz.

A9 otoyolunu kullanıyorsanız, N.-Fischbach/Nürnberg çıkışında B4 yoluna geçiniz. Doğrudan Nürnberg-Zentrum istikametini takip ederek “Regensburger Strasse”ye çıkınız. 2.8 kilometre sonra Başkonsolosluğumuza ulaşabilirsiniz.

Güneyden gelirken, A9-E45 otoyolundan N.Fischbach-Nürnberg çıkışında B4 yoluna geçiniz. Doğrudan Nürnberg-Zentrum istikametini takip ederek “Regensburger Strasse”ye çıkınız. 2.8 kilometre sonra Başkonsolosluğumuza ulaşabilirsiniz.

Batıdan gelirken, E50-A6 otoyolundan, Fürth-Nürnberg-N.Hafen istikametini takip ederek Nürnberg/Zentrum/Messe-Stadion çıkışından “Jitzhak-Rabin Strasse”ye geçiniz. Anılan caddeyi yaklaşık 1.5 kilometre takip ettikten sonra sağa dönerek “Regensburger Strasse”ye çıkınız. 385 metre sonra Başkonsolosluğumuza ulaşabilirsiniz.

Doğudan gelirken, E50-A6 otoyolunun Berlin/N.-Fiscbach çıkışında E45-A9 otoyoluna geçiniz. Bu otoyolun N-Fischbach/Nürnberg çıkışından Nürnberg-Fischbach istikametini takip ederek B4 yoluna ulaşınız. Doğrudan Nürnberg-Zentrum istikametini takip ederek “Regensburger Strasse”ye çıkınız. 2.8 kilometre sonra Başkonsolosluğumuza ulaşabilirsiniz.

Nürnberg Havalimanı’ndan gelirken, “Flughafenstrasse-Marienbergstrasse-Ziegelsteinstrasse- Äussere Bayreuther Strasse” istikametini takip ederek “Leipziger Platz”a ulaşınız. “Leipziger Platz”dan sola dönerek “Elbinger Strasse-B4” yolu istikametini takip ederek Regensburger Strasse’ye çıkınız. 403 metre sonra Başkonsolosluğumuza ulaşabilirsiniz.

Otopark: Başkonsolosluğumuz yakınında ücretli otopark veya park yeri bulunmamaktadır.
 
Tren ile: Nürnberg Ana Tren İstasyonu’nda (Hauptbahnhof) alt katta bulunan metro durağından “Langwasser” istikametine giden U1 numaralı metroya (U-Bahn) bininiz. Bir sonraki durak olan “Aufsessplatz”da indikten sonra, “Doku-Zentrum” istikametine giden 6 numaralı tramvaya bininiz ve dördüncü durak olan “Peterskirche”de ininiz.

Tramvay ile: Şehir merkezinden “Doku-Zentrum” istikametine giden 6 numaralı tramvaya bininiz ve “Peterskirche” durağında ininiz.

Otobüs ile: Şehir merkezinden “Doku-Zentrum” istikametine giden 36 numaralı otobüse bininiz ve “Peterskirche” durağında ininiz.