Türkiye Cumhuriyeti

Nürnberg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Biyometrik Özelikli E-pasaport İçin Bilgi Notu , 02.01.2011

E-PASAPORT İÇİN  BİLGİ NOTU

İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları tarafından yürütülen ortak çalısma sonucunda, biyometrik özeliklere sahip e-Pasaportlar 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren kullanıma sunulmuştur.

  Vatandaşlarımız e-Pasaport başvurularını ülkemizde 81 il ve 110 ilçe Emniyet Müdürlüklerine, yurt dışında ise bağlı bulundukları konsolosluklara yapabilmektedir. e-Pasaport uygulaması konusunda vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla hazırlanan e-Pasaport web sitesi www.epasaport.gov.tr adresinde bugünden itibaren hizmete sunulmuş olup web sitesi üzerinden iletilecek bilgi talepleri mümkün olan en kısa sürede cevaplandırılacaktır.

   E-Pasaport konusunda olabilecek tüm soruları cevaplamak ve ayrıca randevu taleplerini karşılamak amacıyla kurulan e-Pasaport Çağrı Merkezi de 15 Mayıs 2010 tarihinde  hizmete girmiştir. 

 E-Pasaport Çağrı Merkezi’ne ulaşılabilecek telefon numarası, "0090 312 2922929"dir. Vatandaşlarımızın e-Pasaport başvurusu için  www.epasaport.gov.tr adresinden  randevu talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Vatandaşlarımıza önemle duyurulur.