Türkiye Cumhuriyeti

Nürnberg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız

T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu, 1966 senesinde Nürnberg Tren İstasyonu karşısında bulunan tarihi Grandhotel’in yanında, Marientor Graben adresindeki binanın giriş ve birinci katlarında hizmete başlamıştır.  1972 yılında Maxfeld, Veilettorstr. deki bir başka binaya, sonra şehrin merkezi olan Am Plärer meydanında daha geniş alana sahip bir binanın birinci katına taşınmıştır.  

Son olarak da 1982 yılı itibariyle mülkiyeti devletimize ait olan Peterkirche semti, Regensburger Str. 69 numaralı binaya taşınılmış ve halen  aynı adreste 32 personeliyle vatandaşlarına hizmet sunmaktadır.

 
Kemal Koç
Başkonsolos (MM)
31.10.1966-14.07.1969
Aziz Yakın
Başkonsolos (MM)
15.09.1970-21.09.1973
Sadettin Nurgün
Başkonsolos (MM)
31.08.1973-17.02.1975
Yüksel Tamtekin
Başkonsolos (MM)
17.12.1975-16.08.1978
Kamıran Tüzel
Başkonsolos (MM)
29.09.1978-20.09.1979
Tuncer Topur
Başkonsolos (MM)
01.10.1979-16.08.1983
Argun Özpay
Başkonsolos (MM)
01.09.1983-16.08.1987
Turgut Serdaroğlu
Başkonsolos (MM)
01.09.1987-16.08.1991
Mustafa Asım Temizgil
Başkonsolos (MM)
01.09.1991-17.08.1995
M. Şakir Fakılı
Başkonsolos (MM)
27.08.1995-17.08.1999
Işık Akın
Başkonsolos (MM)
01.09.1999-16.08.2003
M. Munis Dirik
Başkonsolos (MM)
01.09.2003-15.09.2005
M. Selim Kartal
Başkonsolos (MM)
01.09.2005-17.09.2009
Ece ÖZTÜRK ÇİL
Birinci Sınıf Başkonsolos
01.09.2009-16.09.2013
Asip KAYA
Başkonsolos (MM)
30.09.2013-16.09.2015
Yavuz Kül
Başkonsolos (MM)
30.09.2015-